Favoriet

Elisabeth van het blog BussyBessy vraagt ons een jaar lang onze favorieten op te geven. Dat loopt van je favoriete muziek naar je favoriete seizoen en alles wat daartussen kan liggen. Kijk eens op haar blog. Misschien wil je alsnog aansluiten.

Dit keer zou ik moeten bloggen over mijn favoriete sport. Nou, dat kan een kort blogje worden, want ik heb helemaal geen favoriete sport om te beoefenen. Ik ben zo sportief als een tuinhek. Doe ik dan helemaal niks? Nou nee, want na mijn hartoperatie in januari 2016 besefte ik dat bewegen wel degelijk belangrijk is.

Dat merkte ik al bij de revalidatie. Met gepaste tegenzin toog ik naar de sporthal. Daar moest ik eerst een stuk lopen, daarna het tempo opvoeren, met andere revalidanten een spelletje badminton of zo proberen. En ook, onder leiding van een jonge fysiotherapeut, nog diverse gymoefeningen, met verzwaarde ballen, elastieken en nog zo het een en ander.

We waren bezig met die ballen, moesten ze zijwaarts met gestrekte armen tillen. En daar begon de man te tellen. Een, twee, drie…… Bij tien begon er één al hoorbaar te zuchten, bij twintig puften we bijna allemaal. En juist op het moment dat ik dacht “hij kan me wat”, riep hij: “Doorgaan, nog even. Jullie willen toch allemaal ook weer een boodschappentas kunnen dragen?” En daar viel opeens het kwartje.

Bron: Google

Die fysiotherapeut ben ik nog elke dag dankbaar voor zijn peptalk. Juist die week had ik ervaren dat zelfs het optillen van twee hoofdkussens me moeilijk viel en dat hakte er goed in. Zou ik de rest van mijn leven zo kwetsbaar en afhankelijk blijven?

Nee, gelukkig bleef ik dat niet. Met wandelen en gymen heb ik mijn conditie toch weer aardig opgekrikt. En al is gymen dan niet mijn favoriete sport, elke week ga ik trouw naar de Enerfit om allerlei oefeningen te doen. Onder leiding van Saskia en op het ritme van lekkere vrolijke muziek.

En thuis wil ik ook nog wel eens wat oefenen, met gewichtjes, een bal of van die rekbare banden. Want al helpt Leo met de zware boodschappen, tillen is geen probleem meer.

19 thoughts on “Favoriet

  1. Het is ontzettend knap dat je je conditie na zo’n zware operatie weer hebt opgebouwd. Goed dat je het ook volhoud en wekelijks naar de enerfit gaat.

  2. Dapper hoor hoe jij doorgezet hebt na je hartoperatie en alle lof komt jou toe en daarna pas degene die je begeleide hierin.
    Mijn manlief kreeg 20 jaar geleden geheel onverwacht te horen dat hij met een tijdbom rondliep en kreeg hartoperatie met 4 omleidingen,nooit gerookt,alcoholische drank per jaar was op een hand te tellen,altijd in beweging tijden de arbeid maar de pech om uit familie te komen waar hart en vaatziekten,diabetes en darmkanker heersten wat hij ook allemaal doormaakten en ook weer van herstelden.Half jaar later weer volledig aan het werk was en nu inmiddels 78 en altijd bezig en actief in goede gezondheid.
    En dat komt heel goed uit omdat ik door mijn ongeneeslijke aandoening SSc steeds minder kan.

  3. Wat een fijn positief verhaal, zo goed dat je doorzet en je doel voor ogen houdt. Wel heel jammer dat we (dat geldt zeker ook voor mij) eerst iets ergs moeten meemaken voor we handelen (zo stopte ik pas met roken nadat ik met een zware bronchitus in het ziekenhuis beland was)

  4. Oei Els, dat was wel een wake-up call. Eerlijk gezegd is dat ook een beetje waar ik bang voor ben, de krachten nemen toch wel af. Wat fijn dat je nu weer zo goed hersteld bent.

  5. Wat goed van je Els dat je ondanks je aanvankelijke tegenzin toch doorgezet hebt. We willen tenslotte allemaal een beetje gezond oud worden.

  6. Ook al zo een sportliefhebber hier. Haha. Ik ben vergeten wat de volgende “opdracht is volgende maand.

  7. Wat een goede motivatie van die fysiotherapeut. En wat goed van jou dat je wat sport.

  8. Mooi zeg dat je uiteindelijk toch aan het sporten bent. En zo te lezen met redelijk plezier.

  9. Knap dat je toch beweegt Els.

    Ik ben het omgekeerde qua sporten. Als ik beweeg ben ik een gelukkiger mens.

  10. Ik sta er versteld van dat zoveel bloggers niet van sport houden…
    Maar ik neem wel mijn petje af voor wat je dan toch wèl doet, Els!

  11. Goed van je en ik herken het wel. Ik heb ook op cardio training gezeten met apparaten voor iedere spiergroep. Ergens vond ik het prettig, maar ook wel een ( vreselijke!) inbreuk op mijn privacy, dat verplicht moeten!!

  12. Ik houd ook niet van sport, maar ik ga wel dagelijks hardlopen. Het is laagdrempelig, ik ben lekker buiten en het is goed voor mijn welbevinden heb ik geleerd.

  13. knap hoor dat je doorgezet hebt en nog steeds oefent! gelukkig heb je er ook veel aan!

  14. Het geeft in ieder geval een mooi voorbeeld aan om te zeggen dat bewegen moet.

Het is leuk als je een reactie geeft.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.